وافل ساز

وافـل ساز چـوروس

در مبحث وافل ساز چوروس خواهیم داشت:

وافل چوروس یکی دیگر از انواع وافل های موجود در جهان است این وافل برای اولین بار در اسپانیا و پرتغال پخته شد و می توان گفت که این وافل برادر شیرینی چورو می باشد که برای تهیه آن از دستگاه وافل ساز چوروس استفاده می شود.

شیرینی چورو در جهان بسیار محبوب است و می توان گفت که هر جایی که پرتغال و اسپانیا در آن ها حضور داشتند امروزه به یکی از مصرف کنندگان اصلی چورو می باشد.

در آن زمان چربی کمی گران بود و مردم نیز به دنبال کم کردن هزینه ها خود بودند؛ در آن زمان هلندی ها پیشنهادی به کشور های اروپایی داد تا زیر پس وافل را بر روی صفحات مستطیل یا مربع آهنی بپزند هر چند که دلیل مشخصی برای این پیشنهاد ذکر نشده اما زمینه ساز ورود وافل چوروس بود.

 

هر چند که وافل چوروس طعم لذیذ و دلنشین شیرینی چورو را نداشت اما مردم اسپانیا و پرتغال از آن استقبال زیادی کردند.

عده ای از مردم در آن زمان این نوع وافل را با قهو میل می کردند اما وافل چوروس با شکلات و مربا دلنشین تر بود.

هر چند که این وافل برای کم کردن هزینه ها پدید آمد اما سود آوری نیز باید همراه خود برای دو کشور اسپانیا و پرتغال به همراه داشت.

 

در اوایل وافل چوروس همان وافل بلژیکی اما با بافتی ترد تر و طعمی شیرین تر بود و بیشتر مسافران و گردشگران تمایلی به میل کردن این نوع وافل نداشتند و این موضوع باعث ناراحتی و ناخوشایندی مردم بود و همین امر سبب شد تا ایده ای به ذهن مردم برسد، آن ها وافل را به به اندازه انگشت دست تقسیم می کردند و تجربه ای جدید را به مشتریان القا می کردند و همین امر سبب شد تا سود آن کمی بیشتر شود.

 

اما این سود آوری سریع به پایان رسید چرا که مسافران با مشاهده تکه تکه وافل کمی به میل این نوع وافل دلسرد بودند.

در ادامه مردم با تغییرات در صفحات آهنی وافل تغییراتی ایجاد کردند تا وافل چوروس دیگر نیاز به تکه تکه شدن نداشته باشد.

 

در ادامه وافل چوروس وارد دوران طلایی خود شد این نوع وافل سریع در اروپا گسترش یافت و سپس به سایر قاره نیز رسید.

این وافل یکی از بهترین وافل هاست چرا که هم به عنوان غذا سرو می شود و هم به عنوان میان وعده یا شیرینی

در وافل چوروسی که به عنوان غذا سرو می شود پوره سیب زمینی و ژامبون وجود دارد که بسیار محبوب است و در کشور چین در کنار وافل حبابی بیشترین مصرف را دارند.

 

در وافل چوروسی که به عنوان میان وعده یا شیرینی سرو می شود مارمالاد، مربا و نوتلا وجود دارد که یکی از بهترین میان وعده های موجود است این نوع وافل محبوبیت بسیار زیادی در مدارس اروپا دارد و به عنوان صبحانه بین دانش آموزان توزیع می گردد.

در مقاله بعدی به معرفی دستگاه وافل ساز چوروس خواهیم پرداخت.

وافل ساز

وافل سازوافل ساز چوروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X